koupelny

Vybavení do koupelny – praktický nábytek

Nábytek je jistě nedílnou součástí jakékoliv koupelny. Praktický výrobek, který nejčastěji slouží pro úschovu různých předmětů, kosmetických doplňků a obdobných věcí. V rámci poměrně bohatého nákupu se Vám naskýtá hned několik možností volby materiálu, který lze do libovolné koupelny pořídit. Základem většiny dodavatelů vybavení do koupelny jsou tři druhy materiálu.

  • Plast
  • MDF – dřevovláknitá deska
  • Dřevo

Plastové skříňky do koupelny

Výhody užití tohoto materiálu jistě není třeba jakkoliv zdlouhavě představovat. Vzhledem k tomu, že koupelna je prostorem s vysokou koncentrací vlhkosti, je hlavním pozitivem plastu především jeho výrazná odolnost. Tento materiál je proto nejen součástí koupelného nábytku, ale také van či sprchových koutů. Někomu však může vadit jeho jednoduchý a nevýrazný design, který lze však zaměnit za dřevo.

MDF a dřevěné vybavení do koupelny

Pakliže chcete mít koupelnový nábytek alespoň v nějakém dekoru, ať už je to jednolitý barevný produkt nebo imitace dřeva, jsou vhodným materiálem dřevotřískové korpusy, které jsou vybaveny MDF předními deskami, ať už hladkými či dýhovanými. Vnější vrstva tohoto nábytku je opatřena speciální fólií, která se honosí přínosnou voděodolností.
Pokud dáváte přednost ryze přírodním materiálům, které jsou jistě lepší na omak, vůni i samotný vzhled, je jednoznačným adeptem dřevo. V jeho případě není radno podléhat ani pochybnostem o brzkém poničení vlivem vysoké vlhkosti. Vhodným ošetřením prostřednictvím speciálních laků a olejů, lze dosáhnout dlouhé životnosti i trvanlivosti tohoto materiálu. Dřevo může ostatně představovat mnoho podob v rámci vybavení do koupelny. Místo klasických obkladů si totiž můžete dopřát i dřevěné obložení, které je velice estetické, originální a luxusní.

 
koupelny