koupelny

Jaké jsou typ ohřívačů vody

Dělení ohřívačů vody dle umístění

Ohřívače vody se zavěšují. Závěsné ohřívače vody můžeme dále dělit podle zavěšení. Lidé častěji volí svislé ohřívače vody, protože se v nich tolik nemísí teplá voda se studenou. Do prostor, ve kterých je nedostatek místa, se hodí spíše ležaté ohřívače vody. Máte-li vodorovný ohřívač, měl by fungovat jako protiproudý. Je totiž výkonnější. Další výhody vyplývají z toho, jaký závěsný ohřívač vody pro své účely vyberete.
Ať už volíte jakýkoliv, promyslete jeho umístění. Snažte se ho namontovat co nejblíže k místu spotřeby. Nebude docházet k tepelným ztrátám a vy ušetříte za energii.

Podle čeho vybírat elektrický závěsný ohřívač vody

Rozhodli jste se pro elektrický závěsný ohřívač vody a přemýšlíte, který konkrétní model vybrat? Pro správný výběr je nutné zvážit různé parametry. Především promyslete, jestli si zvolíte svislý či vodorovný ohřívač vody. Máte-li na výběr, zvolte si svislý, u něhož nedochází k mísení teplé a studené vody, a proto je energeticky úspornější. Vodorovná zařízení jsou vhodná všude tam, kde máte nedostatečný prostor.
Základním dělením ohřívačů je na průtokový a zásobníkový (bojler). Nedokážete-li odhadnout spotřebu vody, či není-li stabilní, volte raději průtokový ohřívač.
Ohřívač vody rozlišujeme také dle způsobu tlaku (tlakový a beztlakový), velikosti ohřívače, topného tělesa, životnosti a spolehlivosti. Poslední dvě vlastnosti ovlivňují materiály a technologie zpracování konkrétních modelů.

 

 

 

 
koupelny